top of page

15.02.2022. noritēja 5. nodarbība “Finanšu plānošana 1.daļa”

15.02.2022. noritēja 5. nodarbība “Finanšu plānošana 1.daļa”, RPBJC struktūrvienībā “Apīte”, Apes ielā 8, Rīga.

Nodarbībās piedalījās 10 jaunietis no “Apīte”, vecumā no 17-24 gadiem. Paldies 3 aktīvajiem brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja sagatavot un realizēt nodarbību, apgūstot gan nodarbību plānošanas un realizēšanas, gan ēst gatavošanas prasmes.

Nodarbību vadītājs Edgars Muktupāvels darbojās ar jauniešiem izmantojot neformālās izglītības metodes grupu darbus, spēļu elementus. Tā izglītojot jauniešus par šādiem tematiem:

Tu un nauda.

Ko nozīmē nauda Tev?

Kā pelnīt naudu?


Jaunieši aktīvi iesaistījās nodarbībā un dalījās savās pārdomās. Šīs nodarbības laikā jauniešiem bija jādalās patiesajos naudas tērēšanas paradumos. Jaunieši savā starpā atklāti runāja kur pelna naudu, vai kas viņiem šo naudu dod. Klāt gan nāca dažādi joki par saviem tēriņiem. Kā tērē, kur izlieto. Nodarbībai beidzoties tika uzdots arī mājas darbs veikt inventarizāciju ledusskapī, saldētavā, vannas istabā un skapjos. Viss bija jāpārvērš naudas vērtībā, lai varam nākošajā nodarbībā pārrunāt un apskatīties, kā rīkoties tālāk.

Jaunieši sniedzot atgriezenisko saiti par nodarbību, patika, ierosināja pārdomas, kā tērē naudu, vai visu ko pērku patiešām man vajag. Dalījās pārdomās, ka ar nepacietību gaidīs nākamo nodarbību, lai redzētu kā gāja pašam un kā gāja pārrējiem. Jaunieši izteica vēlmi, lai arī nodarbības vadītājs pilda mājas darbu uz ko vadītājs piekrita un būs gatavs dalīties arī ar savu inventerizācijas rezultātiem.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/144 views0 comments

Comments


bottom of page