top of page

33-34.nodarbība “Karjeras telpa” tēmā #4 ”mana_līdzdalība.lv”

Updated: Nov 21, 2023

11.11.2023. Rīgas jaunieši vecumā no 14 līdz 23 gadiem sanāca kuplā pulkā RPBJC struktūrvienībā “Jauniešu atbalsta centrs”, Imantas 7.līnija 4, Rīga, lai iesaistītos nodarbību cikla “Karjeras telpa” tēmā #4 ”mana_līdzdalība.lv”.

Nodarbību vadīja Edgars Muktupāvels sadarbībā ar karjeras konsultanti un jaunatnes lietu speciālisti Solveigu Kotāni-Dauksti.

Latvijai nozīmīgo dienu laikā ikvienam ir būtiski pārdomāt, kas es esmu Latvijai un cik nozīmīga ir mana līdzdalība manas valsts veidošanā, kas lielā mērā nosaka arī savas karjeras attīstību. Nodarbības laikā jauniešiem bija iespēja iesaistīties praktiskās aktivitātēs, vērtējot savu, citu un kopējo līdzdalības efektivitāti.

Kopā veidojām izpratni par svarīgiem komunikācijas un saskarsmes paņēmieniem un savstarpējo līdzatbildību sociālās telpas veidošanā. Katram bija iespēja aptaujā noteikt savas dzīves prioritārās vērtības un paskatīties uz kopējo grupas vērtību izkārtojumu, kur pirmajā vietā tika ierindota veselība. Tāpat jaunieši ar platformas “menti.com” aptaujas rīku izvērtēja savas dzīves kvalitātes, kopā veidojot arī pārskatu par tendencēm grupā.

Lielāko kvalitātes rādītāju aptaujā ieguva veselības joma un mazāko – sociālās telpas joma, par ko izvērtās interesanta diskusija, izvērtējot, no kā ir atkarīga sociālās telpas kvalitāte, kādus uzlabojumus jaunieši tajā vēlās, kas tos var veikt un kāda ir viņu pašu loma tajā. Galvenā nodarbības atziņa – vispirms mēs varam sākt katrs pats ar sevi, jo ikviens no mums ir daļa no tuvējās kopienas, valsts un pasaules.

Līdzdalības tēma ir ļoti plaša ar saturu par to, kāpēc jauniešiem ir vērts iesaistīties dažādos sabiedrībai nozīmīgos procesos, kādas ir līdzdalības iespējas, tāpēc jauniešiem turpmākai izmantošanai tika iedots izziņas rīks - resursu ceļvedis “Jauniešu līdzdalība”.

Pasākumam pievienotā vērtība joprojām bija jauniešu kulināro prasmju pilnveide, pašiem gatavojot savu maltīti, to draudzīgā pulkā arī nobaudot.

Pēc maltītes nodarbību vadītājs kopā ar jauniešiem devās uz Lāčplēša dienas pasākums “Rīgas sardzē", kur jaunieši iededza svecītes un klausījās koncertu.

Jaunieti, ja arī tev ir brīvs laiks un vēlies lietderīgi pavadīt laiku, joprojām gaidām aktīvus brīvprātīgos! Pieteikties pie Edgars Muktupāvels tālr.27566777


Nodarbības finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts " Jauniešu aktivitātes Darām kopā ", projekta Nr. 2023.LV/NVOF/MAC/017/43


34 views0 comments

Comments


bottom of page