top of page

35-36.nodarbība "Latvija - 105"

Updated: Nov 30, 2023

18.11.2023. Rīgas jaunieši vecumā no 13 līdz 23 gadiem tikās RPBJC struktūrvienībā “Jauniešu atbalsta centrs”, Imantas 7.līnija 4, Rīga, lai iesaistītos izbraukuma nodarbībā “Latvija - 105”.

Nodarbību vadīja Edgars Muktupāvels sadarbībā brīvprātīgajiem.

Latvijai nozīmīgo dienu laikā ikvienam ir būtiski pārdomāt, kas es esmu Latvijai un svarīgs fakts ir mācīties un atcerēties Latvijas vēsturi, notikumus.

Tāpēc pēc jauniešu iniciatīvas devāmies 18.11.2023. ekskursijā uz “Stūra māja”, kur gida pavadībā uzzinājām kādas briesmu lietas tika veiktas šajā ēkā.

Jauniešiem bija iespēja iepazīties ar izlikto ekspozīciju un doties ēkas pagrabos redzēt, kādos apstākļos tā laika Valsts drošības komiteja, saīsinājumā VDK, bija PSRS valsts drošības aģentūra, darbojās un ko nodarīja tūkstošiem Latvijas iedzīvotājiem. Redzējām kādos apstākļos ieslodzītie atradās/dzīvoja, gulēja, ēda. Redzējām virtuvi kur tika gatavots ieslodzītajiem ēst, kādos nehigiēniskos apstākļos tas viss notika. Ēdiens tika gatavots nemazgātos katlos, ēdiens bija nevis kārtīgs, bet gan “samazgas”, kā zināja teikt gids kartupeļus pat nemazgāja, brokastīs sakaltusī maizes rika un netīrs ūdens.

Skats šajās telpās vienkārši bija briesmīgs. Grūti bija iedomāties, ka šajā ēkā arī atradās vieta, kur cilvēkus nošāva, pēc tam veda prom.

Saņemot atgriezenisko saiti no jauniešiem, jaunieši pirms ko teica aizdomājās, nevarēja pat iedomāties ka kāds bija gatavs šo darbu darīt. Kā viens jaunietis teica “kur šādi cilvēki rodas, kas viņus audzināja un kas noticis šo cilvēku galvās”.

Tāpat arī kopā ar jauniešiem devāmies nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa. Jaunieši bija pārsteigti cik daudz cilvēku tur atradās un visi svētku noskaņās ar ziediem.

Pēc muzeja apmeklējuma un ziedu nolikšanas devāmies baudīt mielastu uz kafejnīcu, lai būtu un baudītu kopības sajūtu.

Jaunieti, ja arī tev ir brīvs laiks un vēlies lietderīgi pavadīt laiku, joprojām gaidām aktīvus brīvprātīgos! Pieteikties pie Edgars Muktupāvels tālr.27566777

Nodarbības finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts " Jauniešu aktivitātes Darām kopā ", projekta Nr. 2023.LV/NVOF/MAC/017/43
19 views0 comments

Комментарии


bottom of page