top of page

Aizvadīts ceturtais projekta “Kopdare” kultūras izglītojošais pasākums, “Dažādā Latvija!”

Sestdien 17.02.2024. aizvadījām jau ceturto projekta “Kopdare” kultūras izglītojošo pasākumu, “Dažādā Latvija!”, Rīgā, NVO namā.

Pasākuma vadītājs Edgars Muktupāvels kopā ar brīvprātīgajiem noorganizēja un novadīja lielisku pasākumu, kurā sveica 6 dažādu tautību pārstāvjus, kuri piedalījās pasākumā, kā arī sniedza ieskatu kādas tautības pārstāvji dzīvo Latvija jau no seniem laikiem. Pasākuma ietvaros dalībniekus ar prezentācijām, priekšnesumiem un gardiem ēdieniem priecēja romu pārstāvji ar krāšņiem tērpiem un dejām, Armēnijas un Azerbaidžānas pārstāvji prezentēja savu valstu tradīcijas ar prezentācijām un iesaistīja dalībniekus aktīvā diskusijā par savām valstīm, brīvprātīgā no Baltkrievijas sarīkoja radošo darbnīcu, kurā ikviens varēja izveidot sev lellīti, ķīniešu bērni uzstājās ar muzikālu priekšnesumu un cienāja dalībniekus ar tradicionālajiem našķiem, ukraiņu un baltkrievu pārstāvji bija sagatavojuši svētku mielastu ar tradicionālām uzkodām.

No dalībnieku atsauksmes: “Paldies par iespēju iepazīt dažādās Latvijā dzīvojošās kultūras. Paldies organizatoriem, kuri bija parūpējušies par visu maņu izkustināšanu pasākuma laikā. Ļoti patika priekšnesumi, kuros varējām baudīt ar acīm krāšņos romu tērpus un izveicīgās deju kustības, apbrīnoju mazo ķīniešu vijoles spēles, kas tiešām bija ļoti baudāms muzikāls priekšnesums,  bija ļoti interesenti piedalīties kahoot viktorīnā, jo no tās daudz ko uzzinājām jaunu par Armēniju, iedvesmoja arī prezentācija par Azerbaidžānu, tagad ir radusies vēlme to apciemot, augsti novērtējām iespēju radoši darboties un iemācīties gatavot lellītes baltkrievu stilā, kā arī protams izgaršojām daudz dažādus ēdienus. Ķīniešu cienasts ar garneļu čipšiem nebūs mūsu favorīts, bet priecājamies par iespēju tādu pagaršot.”

Paldies brīvprātīgajiem – Danielam, Ivitai, Andrejam un Lienei, Natālijai, Gullu, Vigen, Marina, Marina L., Anastasijai, Junxi LU, Yongliang Bao, Yan Lu, Junchen Bao, Irinai Lisovskai, kuri iesaistījās pasākuma sagatavošanā un sniedza palīdzīgu roku pasākuma norisē.

1.       Biedrības “Jauniešu centrs Dari Vari” projekta “Kopdare” nākamais pasākums plānots 2024.gada 16.martā  “Latvija Leģionāru piemiņas diena”, kurā vairosim izpratni par 16.marta nozīmi Latvijas vēsturei. 

Pieteikšanās līdz 14/03/2024 aizpildot dalībnieku pieteikšanās anketu: https://ej.uz/kopdare-anketa

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Mazākumtautību un sabiedrības saliedētības programma” projekts "Kopdare", projekta Nr. 2023.LV/MTSP/11
16 views0 comments

コメント


bottom of page