top of page

Aktīvo jauniešu apmācības "Līdz -> Jaunietim"

21. jūnija pusdienas laikā, Cēsu novada, Liepas pagasta, Liepas kultūras namā tikās 26 jauniešu un vairāki speciālisti un brīvprātīgie no Cēsu novada un Rīgas pašvaldības, lai uzsāktu un mācītos dažādās prasmes, Valsts programmas projektā “Līdz->Jaunietim”. Projekta aktivitātes notika no 21. jūnija pusdienas laika, līdz 22. otrā jūnija rītam un visi atzina, ka gada īsākā nakts bija pavadīta ļoti interesanti un lietderīgi.

Aktivitātēs bija aicināti ikdienā aktīvi jaunieši, kuri ir nonākuši biedrības BJC “Dari Vari” redzeslokā, kuri sevi ir pierādījuši, kā jauniešu līderi, un kuri bija projekta “Līdz->Jaunietim“ iniciatori un programmas veidotāji. Pirmā aktivitāte bija paredzēta tieši viņiem, lai uzlabotu viņu zināšanas un viņi projekta nākamajā gaitā varētu aicināt iesaistīties jauniešus kas nav tik aktīvi, vai pārtraukuši darboties. Kā arī pasākuma laikā jaunieši iepazinās viens ar otru vēl vairāk un veicināja draudzību savā starpā, lai veiksmīgi varētu realizēt projekta aktivitātes


Biedrības BJC “Dari Vari” vadītājs Edgars Muktupāvels iepazīstināja jauniešus ar projektu un projekta mērķiem un uzdevumiem un projekta vadību, komandu veidošanu, vadīja saliedēšanās aktivitātes, kā arī iepazīstināja jauniešus ar pilsoniskās līdzdalības metodēm, kas jauniešiem palīdzēs šo projektu realizēt, jo galvenais uzsvars ir pilsoniskās līdzdalības veicināšana jauniešos- gan aktīvajos, gan tajos, kurus jaunieši aicinās iesaistīties aktivitātēs.

Aktivitātēs lieliski iederējās Cēsu novada jaunatnes lietu speciālista Maijas Ozoliņas atskaite par Erasmus+ projektu “Digital Youth Work and Educational Obstacles” kas notika Itālijā šī gada pavasarī un jauniešiem un piesaistītajiem speciālistiem un brīvprātīgajiem bija lieliska iespēja izzināt, kas ir jaunieši ar ierobežotām iespējām kā uzrunāt jauniešus iesaistīties aktivitātēs lai tie kļūtu aktīvāki, kā darboties digitālajā vidē un kādus rīkus izmantot.

Pasākumā bija aicināti arī citi speciālisti, kā Reinis Širokovs- personības izaugsmes treneris un terapeits, kurš palīdzēja jauniešiem izprast, kā veidot motivāciju sevī un citos iesaistīties projektos un līdzdarboties.

Selga Skrastiņa Mācībspēka skolotāja un neformālās izglītības speciāliste veicināja jauniešos izpratni par neformālo izglītību un kā to izmantot darbā ar jauniešiem, kā to savienot ar sarežģītam tēmām lai padarītu mācīšanos interesantāku.

Elīnu Grāvelsiņu, kas kopā ar jauniešiem radošās aktivitātes veidoja idejas par projekta logo, lai to veiksmīgi varētu izmantot projekta gaitā, kā arī palīdzēja jauniešiem izzināt dažādus digitālus veidus un opcijas, kā uzrunāt jauniešus iesaistīties projektā.

Brīvajā laikā jaunieši paši gatavoja pauzes, un vakariņas un brokastis no nopirktajiem produktiem. Gaišā nakts tika izmantota ledlaužu, enerdžaizeru un iepazīšanās spēļu spēlēšanai svaigā gaisā, un piknikam ar grilēšanai. Stundu pirms saulēkta jaunieši pavadīja dodoties pārgājienā uz Liepas mazo Ellīti un iepazina Liepas apkārtni.

Nākamajā rītā pamosties nebija viegli, jo programmā bija vēl paredzētas nelielas nodarbības par nākamo nodarbību veidošanu . Bet pēc rīta rosmes visi bija gatavi darbam, telpu sakārtošanai un tad jau atvadu vārdi, un došanās uz mājām, kur atpūsties pirms Līgo un Jāņu svinēšanas! Uz tikšanos nākamajās nodarbībās!

“Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros”.
12 views0 comments

Comments


bottom of page