top of page

Jauniešu projekta "Darām kopā" Vidzemes Pilsoniskās līdzdalības nodarbība “Lielā talka”.

Updated: May 5, 2022

Ar prieku paziņojam ka 30.04.2022, no plkst. 10:00- 14:00 veiksmīgi novadīta 11. jauniešu projekta "Darām kopā" Vidzemes Pilsoniskās līdzdalības nodarbību “Lielā talka”, Liepas pagastā, Cēsu novadā, Līču- Lanģu klintīs.

Nodarbībā piedalījās 9 jaunieši no Cēsu novada Liepas ciemata un Valmieras novada apkaimes, vecumā no 18-22 gadiem, 3 no šiem jaunieši bija brīvprātīgie, kas palīdzēja aktivitāti dokumentēt, dalīja maisus un cimdus, vāca parakstus, un palīdzēja noorganizēt arī aktīvas aktivitātes pārējiem jauniešiem. Diemžēl vairāki jaunieši neieradās slimības dēļ ,tāpēc nodarbība bija mazāk apmeklēta kā plānots, un šī iemesla dēļ izpalika arī plānotais pikniks.

Lai arī mazākā sastāvā nodarbība notika un jaunieši devās uz dabas taku ar Līču – Laņģu klintīm un kopīgiem spēkiem, 3 stundu laikā, no meža iznesa vairāk nekā 5 maisus ar atkritumiem, kurus diemžēl mežā bija atstājuši vienaldzīgi tūristi. Par atkritumu utilizēšanu nodarbību vadītājs bija vienojies ar Priekuļu apvienības pārstāvjiem.

Talkas galapunktā, neformālā gaisotnē, nodarbību vadītājs Niks Ozoliņš iesaistīja jauniešus diskusijā un sniedza zināšanas par brīvprātīgo darbu un aktivitātēm, kādas tās var būt, kur tās var veikt un kāpēc brīvprātīgais darbs ir nepieciešams, kādus ieguvumus tas sniedz. Jaunieši tika informēti par interneta vietnēm kurās var atrast informāciju par un ap brīvprātīgā darba iespējām.-

Ar savu pieredzi dalījās arī divi mūsu palīgi, kuri bieži iesaistās brīvprātīgajā darbā.

Un noslēgumā kopīgi realizējām aktivitāti - “sešas domāšanas cepures”, kurā jauniešiem bija iespēja iejusties, dažādos domāšanas veidos – kreatīvā, pesimistiskā, faktos balstītā, emocionālajā, kontrolējošā un optimistiskā, un galvenais uzdevums bija saistīts ar brīvprātīgā darba aktivitātes veidošanu Liepas ciemā. Aktivitātei noslēdzoties, jaunieši dalījās ar saviem iespaidiem un secinājumiem. Nodarbības mērķis bija ieinteresēt jauniešus, un sniegt viņiem nepieciešamo informāciju par brīvprātīgo darbu un tā ieguvumiem, lai jaunieši paši varētu aktīvi un brīvi darboties šajā sfērā.

Nodarbības izvērtējamā, jaunieši apstiprināja, ka iegūtas lieliskas zināšanas par par brīvprātīgo darbu un par brīvprātīgā darba kultūru. Gandrīz visi iizteica vēlmi palīdzēt citu pasākumu veidošanā. Daudzi gan izvēlētos “Positivus” un “Dziesmu svētkus”, tomēr bija interese arī par vietēja mēroga aktivitātēm.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/1427 views0 comments

Commentaires


bottom of page