top of page

Nodarbība jauniešiem "Vēlēšanas, atlikušie jautājumi, vēlēšanu process " (Apīte)uzsaukums

28.09.2022. Rīgas jauniešiem, noritēja 51. nodarbība, trīs stundu garumā.

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem, "Vēlēšanas, atlikušie jautājumi, vēlēšanu process ", RPBJC struktūrvienībā “Apīte”, Apes ielā 8, Rīga.

Nodarbībās piedalījās 10 jaunieši no “Apīte” vecumā no 17-22 gadiem. Paldies 4 brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja sagatavot un realizēt nodarbību, tā apgūstot plānošanas un realizēšanas prasmes.

Nodarbību vadīja Edgars Muktupāvels kurš kā jau ierasts darbojās ar jauniešiem izmantojot neformālās izglītības metodes.

Mūs uzdevums bija noskaidrot:

Kāda ir vēlēšanu kārtība?

Neskaidro jautājumu apspriešana

Vēlēšanu procedūras nianses

Nodarbības galvenais mērķis bija noskaidrot ,ko jaunieši zina par pašiem politiķiem vai ir kādi favorīti.

Ko tad īsti darījām :

Nodarbība tika veltīta, lai vēlreiz pārrunātu, noteikumus, kas jāievēro balsojot. Atgādinājām laicīgi sagatavot dokumentus un pārbaudīt to derīgumu termiņu. Aicinājām vēlreiz papētīt pēdējo četru gadu valdības lēmumus un pieņemt savu lēmumu. Uzsvērām ka jauniešu balsīm ir ļoti liela nozīme tāpēc 1.oktobrī noteikti jādodas vēlēt.

Esam vienojušies gan ar “Apītes” pilngadīgajiem gan ar “Jauniešu atbalsta centrs” jauniešiem, ka 01.10.2022. kopā dosimies uz vēlēšanām, un tad kopā sekosim rezultātiem, daloties pārdomās un iespaidos. Daudziem jauniešiem šīs būs Pirmās vēlēšanas.

Arī šoreiz gatavojām gardu maltīti. Jauniešu izvēle - “Lazanja” un salāti. Un atkal jāatzīst, ka kopīgi gatavotam ēdienam ir pavisam cita vērtība.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/14


10 views0 comments

Comments


bottom of page