top of page

Nodarbība “Pilsoniskā līdzdalības metode “Līgo tradīcijas, virtuve””.

25.06.2022. Rīgas jauniešiem, noritēja 31. nodarbība, trīs stundu garumā.

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem, “Līgo tradīcijas, virtuve”, RPBJC struktūrvienībā “Jauniešu atbalsta centrs”, Imantas 7.līnija 4, Rīga.

Nodarbībās piedalījās 12 jaunieši no “Jauniešu atbalsta centrs” vecumā no 13-22 gadiem. Paldies 5 brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja sagatavot un realizēt nodarbību, tā apgūstot plānošanas un realizēšanas prasmes.

Nodarbību vadītājs Edgars Muktupāvels darbojās ar jauniešiem izmantojot neformālās izglītības metodes - grupu darbu, plānošanas iemaņu apguvi, informācijas meklēšanu. Nodarbību laikā jaunieši apguva šādus tematus:

Kā un kad radās Līgo?,

Kāda ir svētku ēdienu kultūra,

Līgo dziesmas ,

Šašlika gatavošana

Nodarbība notika svaigā gaisā. Nodarbības galvenais mērķis bija izglītot jauniešus un papildināt viņu zināšanas par Līgo svētku tradīcijām.

Ko tad īsti darījām :

Kā jau Līgo svētkiem pienākas, jaunieši pulcējās ārā, kur kopīgi radījām svētku noskaņu, kas mijās ar mācībām un radošām aktivitātēm. Risinājām uzdevumus, minējām dažādas mīklas. Paši jaunieši šai nodarbībai bija cītīgi gatavojušies un viens otru iepazīstināja ar tradīcijām, kuras bija atraduši interneta dzīlēs. Jauniešiem bija interesanti uzzināt, ka Līgošana rakstos pieminēta jau 12.gs. un, ka baznīca šos svētkus nav varēju iznīcināt.

Izmantojām Kahoot instrumentu, kur jaunieši centās uzminēt vai arī dalīties zināšanās par Līgo svētkiem. Šoreiz cīņa noritēja ne vien par zinošākā titulu, bet arī šokolādi. Nodarbības laikā spēlējām spēli “Uzmini - kas es esmu” un, kā jau piederas Līgo svētkiem, cepām šašliku, ēdām svaigus dārzeņus un dzērām kvasu, kopā baudot īstu svētku sajūtu.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/14


38 views0 comments

Comments


bottom of page