top of page

Nodarbība “Sadraudzības bumba 2023” atskaite

02.06.2023. Rīgas jauniešiem, noritēja 17-18. nodarbība, četru stundu garumā.

Nodarbība “Sadraudzības bumba 2023”, RPBJC biroja konferenču zālē, Lubānas ielā 17A, Rīga.

Nodarbībās piedalījās 15 jaunieši no “Jauniešu atbalsta centrs”, “Vita”, “Apīte”, “Imanta”, “Ezermalas” vecumā no 13-23 gadiem. Paldies 4 brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja sagatavot un realizēt nodarbību, tā apgūstot plānošanas un realizēšanas prasmes.

Nodarbību vadīja Edgars Muktupāvels.

Nodarbības mērķis bija jauniešiem kopā ar institūciju vadītājiem un sociālajiem darbiniekiem neformālā vidē diskutēt, lemt, ieteikt, ierosināt, ko un kādu jaunieši redz “Sadraudzības bumba 2023”, šīs nodarbības uzdevumi bija dot priekšstatu spēļu organizatoram izprast, kam jābūt ir spēļu reglamentā, kāds būs komandu sadalījums, tāpat tika uzklausīts viedoklis, kā jaunieši justos, ja spēlēm pievienotos vieskomandas, kas nav institūcijas.

Jaunieši ļoti aktīvi dalījās pieredzē, jo šīs spēles jau notiks ceturo gadu, kas katreiz ir parādījis dažādus mīnusus un plusus. Nodarbība parādījā, kā jaunieši jūtas, kad ir jāaizstāv savas domas un viedoklis savu institūciju darbinieku priekšā un pat jāuzdrošinās nepiekrist pieaugušo viedokli, bet aizstāvēt savas domas un idejas.

Katrs jautājums, kuru nevarēja izlemt vienbalsīgi, notika balsošana jauniešu vidū, kas parādīja, ka jaunieši ir gatavi respektēt vairākuma viedokli.

Jaunieši ieviesa jauninājumu, ka katra institūcija drīkst uzaicināt savās komandās pāris draugus, kas spēles padarīs interesantākas un konkurēt spējīgas.

Kā nodarbības vadītājs patiesi priecājos, ka šāda veida nodarbības notika, kas netikai deva jauniešiem iespēju diskutēt, bet parādīja, pieaugušie arī spēj ieklausīties un respektēt jauniešus. Šīs nodarbības parādīja, ka jauniešiem ir jāvada šādas nodarbības biežāk un jāļauj vairāk diskutēt par viņiem svarīgām tēmām.

Ja arī Tev ir interese kopīgi apgūt jaunas prasmes, iepazīties ar citiem jauniešiem vai iemācīties kādu gardu recepti, droši piesakies uz mūsu nodarbībām!

Nodarbības finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts " Jauniešu aktivitātes Darām kopā ", projekta Nr. 2023.LV/NVOF/MAC/017/43
29 views0 comments

Comments


bottom of page