top of page

Nodarbība “Veselīgas robežas"”, Atskaite

Updated: Jun 28, 2023

10.06.2023. Rīgas jauniešiem, noritēja 20-21. nodarbība, piecu stundu garumā.


Nodarbība “veselīgas robežas"”, RPBJC struktūrvienībā “Jauniešu atbalsta centrs”, Imantas 7.līnija 4, Rīga.


Nodarbībās piedalījās 9 jaunieši no “Jauniešu atbalsta centrs”, “Vita”, “Apīte”, “Imanta” vecumā no 14-23 gadiem. Paldies 3 brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja sagatavot un realizēt nodarbību, tā apgūstot plānošanas un realizēšanas prasmes.

Nodarbību vadīja Agnese Dikte.


Cieņa, sadarbība un sevis paša apzināšanās ir ikdienas prasmes, kas ir palīdzošas mūsdienu straujajā vidē, kurā vēlme iederēties valda pār drosmi būt autentiskam, atšķirīgam un līdz ar to nereti arī atstumtam.

Izdabāšana, vēlme iederēties, bailes zaudēt draugus, attiecības vai piedzīvot atstumtību ir tik ļoti pazīstami un ierasti uzvedības modeļi, ka tos ikdienā pat nepamanām.

10.jūnijā notika nodarbība jauniešiem par veselīgu robežu apzināšanos, kā arī spēju pateikt un pieņemt “Nē!”.

Šajā nodarbībā strādājām ar sava ķermeņa apzināšanos caur atslābināšanās un sadarbības vingrinājumiem, lai ikdienā spētu vairāk pamanīt savas vajadzības, robežas un situācijas, kad tās tiek pārkāptas. Ar lomu spēlēm izspēlējām situācijas, kurās tika apgūta prasme teikt un saņemt “Nē!”.

Saņemt atraidījumu pat drošā un atbalstošā vidē var būt biedējoši un neērti. Jaunieši pavadīja vairākas stundas izspēlējot dažādas situācijas, iejūtoties šķietami muļķīgās lomās un atgadījumos, tādejādi trenējot savu spēju ne vien nospraust stingras robežas, bet tās arī ievērot.


Daļa vingrinājumu apgūti “Terre de Nuages” veidotā Erasmus+ treniņu kursā “Learning from Nature”, kas notika maija beigās Francijā.


Ja arī Tev ir interese kopīgi apgūt jaunas prasmes, iepazīties ar citiem jauniešiem vai iemācīties kādu gardu recepti, droši piesakies uz mūsu nodarbībām!


Nodarbības finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts " Jauniešu aktivitātes Darām kopā ", projekta Nr. 2023.LV/NVOF/MAC/017/43
56 views0 comments

Comentarios


bottom of page