top of page

Nodarbības “Ilgtspējīga pārtikas attīstība” Vidzeme atskaite

28. septembrī Biedrība “Bērnu un jauniešu centrs “Dari Vari””, projekta “Darām kopā” Liepas jauniešu centrā Apelsīns ietvaros notika nodarbība “Ilgtspējīgu pārtikas attīstību”!

Aktivitātē piedalījās 10 jaunieši, no kuriem 2 brīvprātīgie.


Nodarbības sākumā jaunieši iesaistījās vārdu spēlē, kur katram bija jāuzmin, kāds viņš pārtikas produkts viņš ir. Tas bija lielisks enerdžaizeris turpmākajai nodarbībai.

Nodarbības gaitā jauniešiem bija iespēja piedalīties vārdu šarādē. Tās laikā runājām par ilgtspējīgu pārtiku un skaidrojām, ko nozīmē šis termins. Izdarītos secinājumus jaunieši ierakstīja izveidotā canvā. Turpinājumā iepazinām veidus, kā atbildīgi veikt pārtikas izvēli. Skaidrojām, kas ir ilgtspēja, un kā izvēlēties ilgtspējīgu pārtikas iepakojumu. Pieskārāmies arī dažādiem pārtikas uzglabāšanas veidiem un visbeidzot , izzinājām kā dažādi pārtikas produkti nonāk veikalu plauktos.

Turpinājumā visiem bija iespēja piedalīties neformālās izglītības spēlē “Kuģu lādēšana”, kuras gaitā jaunieši sauca produktus, kurus viņi zina un tad kopā apsprieda vai tie ir vietējie vai citas valsts produkti.

Nodarbības otrajā daļā, visiem bija iespēja izmēģināt izgatavot vaskadrānu no dabiska vaska un izliet vaska sveces, izmantojot iepriekšējās nodarbībās sagatavotās formiņas. Telpu piepildīja medus smarža un jautras čalas. Jaunieši aktīvi darbojās, lai katrs varētu tikt pie savas drāniņas.

Diemžēl tehnisku iemeslu dēļ nebija pieejams pietiekami spēcīgs internets, lai varētu pieslēgties izvērtēšanas rīkam Mentimeter un Padlet.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/14


17 views0 comments

Comentários


bottom of page