top of page

Nodarbības “Pilsoniskā līdzdalības metode “Vasaras skola”.

Updated: Sep 7, 2022

22., 23., 25., un 26. augustā Biedrība “Bērnu un jauniešu centrs “Dari Vari””, projekta “Darām kopā” ietvaros aicina bērnus no 10 līdz 13 gadiem pieteikties izzinošām un aizraujošām vasaras aktivitātēm! Četrās dienās vasaras skolas dalībniekiem būs iespēja iepazīt savas iespējas pašizaugsmes nodarbībās. Radošajās darbnīcās mācīties par zaļo dzīvesveidu, caur dažādām spēlēm izzināt vardarbības un atkarību novēršanas veidus un iepazīties ar veselīgu dzīvesveidu caur spēļošanas tehnikām! Aktivitātes notiks Liepas jauniešu centrā “Apelsīns”, Rūpnīcas ielā 12, Liepā, Liepas pagastā, Cēsu nov.


KO DARĪSIM/ KO IEGŪSI NODARBĪBĀ?

Lai vairāk saliedētos, katru rītu iesāksim ar rīta rosmi un iesildīsimies ar “enerdžaizeriem” un “ledlaužiem”.

Kopā ar nodarbību vadītājiem Maiju Ozoliņu un Niku Ozoliņu darbosimies, izmantojot neformālās izglītības metodes. Radošās darbnīcas, uzvedība.lv metodes, asociāciju kārtis, galda spēles. Veidojot radošas diskusijas un izmantojot digitālos rīkus ( tādus kā kahoot, duckhunt u.c.) radīsim interesantu un aizraujošu aktivitāšu klāstu visām dienām!

Pusdienlaikā dalībniekiem būs iespēja mācīties gatavot veselīgas uzkodas un dzērienus!

Vēl bērniem būs iespēja iepazīties ar Mentimeter, un Padlet aplikācijām, izmantojot tās atgriezeniskās saites sniegšanai pēc katras dienas aktivitātes!


KĀ PIETEIKTIES?

Sūtot ziņu uz biedrības Facebook, Instagram, rakstot epastu uz maija.ozolina@cesunovads.lv vai zvanot 20328829 (nodarbību vadītājai Maijai Ozoliņai) Piesakoties vecākiem tiks nosūtīta "vecāku atļauja" kuru aizpildītu jāņem līdzi uz jauniešu centru!

Īpaši aicinām, katrai nodarbībai pieteikties vismaz 3 brīvprātīgos jauniešus, kuriem dosim iespēju apgūt organizatoriskās, nodarbību plānošanas, sagatavošanas un realizēšanas prasmes.

NODARBĪBAS PROGRAMMA:

“Dari Vari” vasaras skola projekta “Darām kopā” ietvaros

Aktivitātes bērniem un jauniešiem 10 -13 gadiem;

Aicinām pieteikties laicīgi pie Maijas Ozoliņas ( tel. 20328829 ) vai rakstot uz maija.ozolina@cesunovads.lv Lai jaunietis iesaistītos aktivitātēs būs nepieciešama vecāku atļauja.

22.08.

10:00 – “Dari Vari“ vasaras skolas atklāšana – iepazīšanās spēles, kārtības noteikumu sastādīšana, drošības noteikumu izrunāšana

11:00 – Nodarbības “Talantu gadatirgus” – supervaroņu skolas, talantu tirgus, mani talanti

12:30 – Pusdienu gatavošanas nodarbība: veselīgās sviestmaizes

14:30 – Kompetenču gadatirgus.

15:40 – Noslēgums un izvērtēšana Mentimeter un Padlet

23.08

10:00 – Reģistrēšanās, iepazīšanās ar plānu rīta spēles un iekustināšanas aktivitātes

11:00 – Nodarbības – diskusija par zaļo domāšanu, ilgtspējīga dzīvesveida spēles, darbs grupās veidojot plakātu metodi, prezentācijas;

12:30 – Pusdienu gatavošanas nodarbība: veselīgās sviestmaizes;

14:30 – Nodarbība Zaļa un ilgtspējīga domāšana – radošās aktivitātes – somu darbnīca, skrubīšu darbnīca;

15:40 – Noslēgums un izvērtēšana Mentimeter un Padlet

25.08

10:00 – Reģistrēšanās, iepazīšanās ar plānu rīta spēles un iekustināšanas aktivitātes

11:00 – Vardarbības un atkarību prevencija – spēles par vardarbības prevenciju skolā – kā varam kļūt labāki draugi un skolēni, kā varam kļūt pilsoniski aktīvi (gadījumu izspēles, uzvedība.lv spēles, plakātu darbnīca, pielāgota bērniem un jauniešiem no 10-13 gadiem)

12:30 – Pusdienu gatavošanas nodarbība: veselīgās sviestmaizes

14:30 – Nodarbība, atkarību prevencija (gadījumu izspēles, uzvedība.lv spēles, plakātu darbnīca, pielāgota bērniem un jauniešiem no 10-13 gadiem)

15:40 – Noslēgums un izvērtēšana Mentimeter un Padlet

26.08

10:00 Reģistrēšanās, iepazīšanās ar plānu , rīta spēles un iekustināšanas aktivitātes

11:00 – Gatavošanās pārgājienam – jaunietis virtuvē – keksu cepšana un vrapu taisīšana aktivitātēm;

12:30 – Pārgājiens ar pikniku (ja laikapstākļi ļaus – grilēšanas pasākums) – Liepa Raunas ieteka Gaujā – Liepa, spēles ar Latviešu tautas mīklām, un teikām par Liepas apkārtni un alām – spēļošanas metodes pārgājiena laikā par veselīgu aktīvu un ilgtspējīgu dzīvesveidu.

15:40 – Noslēguma izvērtēšana Mentimeter un Padlet


Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/14

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta pasākuma fotografēšana un video filmēšana, sagatavotie materiāli tiks izvietoti biedrības tīmekļvietnē, sociālajos tīklos, informatīvajos materiālos projekta publicitātes nolūkos.
55 views0 comments

Comments


bottom of page