top of page

Nodarbības “Politika un vēlēšanas” atskaite Vidzeme

28. septembrī Biedrība “Bērnu un jauniešu centrs “Dari Vari””, projekta “Darām kopā” ietvaros ciemojās Trikātas jauniešu centrā

Nodarbībā iesaistījās 8 jaunieši, no kuriem viens jaunietis bija brīvprātīgais, kurš palīdzēja ar nodarbības tapšanu

Nodarbības pirmajā daļā jaunieši ar nodarbību vadītāju Maiju Ozoliņu diskutēja par vēlēšanu vajadzību un par to kādas vēlēšanas notiks 1. oktobrī.

Šīs velēšanas arī jauniešiem ir ļoti svarīgas , jo šī gada laikā tika skatīti jautājumi, kas tieši ietekmē jauniešu dzīves - Latvijas drošība , krīze izglītībā, obligātais dienests un cenu kāpums, kas ieviesis korekcijas arī jauniešu maciņos.

Otrajā daļā ar jauniešiem runājām par dažādām neskaidrībām vēlēšanās. Jauniešiem bija iespēja izmantot “Jaunā vēlētāja rokasgrāmatu”, apskatīt, kā top partijas, kā tiek veidotas vēlēšanu kampaņas.

Lai procesu padarītu vienkāršāku, jauniešiem piedāvājām veikt iepriekš sagatavo trīs partiju sarakstus Oranžās, Dzeltenās, un Zaļās izpēti.

Partiju programmas tika izveidotas vēlēšanu simulācijai, kurā jaunieši iepazina dažādus izdomātus deputātus, viņu kvalifikācijas un 3 dažādu partiju piedāvājumus. Iepazīstoties ar sarakstiem, jaunieši saņēma instrukciju, kā pareizi veikt ierakstus vēlēšanu kartītēs un devās uz “vēlēšanu iecirkni” kur saņēma sagatavotas vēlēšanas biļetes. Tad devās uz vēlēšanu būdiņu, izdarīja izvēli un aploksni ar savu izvēli iemeta vēlēšanu urnā.

Noslēgumā tika veikta balsu skaitīšana. Mūsu vēlēšanās ar 40% pārsvaru uzvarēja Zaļā partija, tai ar 30% sekoja Oranžā un tikpat lielu vēlētāju skaitu 30% ieguva Dzeltenā partija.

Noslēgumā analizējām, kāpēc jaunieši izvēlējās konkrētās partijas, kas partiju piedāvājumos patika un kas nē, kādi viņiem likās deputātu saraksti un kāpēc viss jāizpēta kārtīgi. Jaunieši atzina, ka katrai partijai bija savi plusi un mīnusi, tāpēc izvēle nav bijusi viegla.

Diemžēl interneta tīkla darbības traucējumu dēļ, jauniešiem nebija iespēja novērtēt iegūtās zināšanas Mentimeter. Bet mutiskajā aptaujā jaunieši nodarbību atzina par ļoti interesantu un lietderīgu.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/14


7 views0 comments

Comments


bottom of page