top of page

Noslēdzies projekts “Kopdare”!

Septiņu mēnešu garumā kopš 2023.gada nogales aizvadīts biedrības “Jauniešu centrs “Dari Vari”” īstenotais projekts “Kopdare”, kurš īstenots Kultūras ministrijas Mazākumtautību un sabiedrības saliedētības programmas finansējuma ietvaros.

Projekta mērķis bija veicināt saliedētu Latvijas sabiedrību, mazināt aizspriedumus pret dažādām etniskajām grupām, īpaši sociālo risku bērnu un jauniešu vidū, ko veiksmīgi esam īstenošu rīkojot septiņus kultūrizglītojošus pasākumus.

Dažādās aktivitātēs pasākumu ietvaros tika uzrunāti un iesaistīti vismaz 11 dažādu Latvijā dzīvojošo etnisko grupu pārstāvji, tādi kā baltkrievi, ukraiņi, krievi, spāņi, uzbeki, poļi, ķīnieši, romi, armēņi, azerbaidžāni un protams latvieši. Kopumā pasākumos iesaistījām 266 dalībniekus tostarp 162 mazākumtautību pārstāvjus, kuri bieži apmeklēja pasākumus ar ģimenēm. Īpaši cieša sadarbība izveidojās ar "Dienas bērnu centrs Kauguri" un Rīgas valsts klasisko ģimnāziju, kuras audzēkņi apmeklēja gandrīz visus pasākumus un arī prezentēja savu kultūru tradīcijas.

Iesaistoties kultūrizglītojošos pasākumos dalībnieki iepazinās ar Latvijas kultūru, vēsturi un nozīmīgām vietām, devās ekskursijās pa Barikāžu atceres vietām, apmeklēja Latviešu leģionāriem veltīto pasākumu, Okupācijas muzeju un gida pavadībā iepazina Vecrīgu, atklājot dažādus Latvijas vēstures faktus un labāk iepazīstot vietējo kultūru. Viens no pasākumiem bija veltīts citu etnisko grupu kultūras iepazīšanai, kurā mazākumtautību pārstāvji aktīvi līdzdarbojās un prezentēja savu tautu kultūru pārējiem dalībniekiem, ar krāšņām dejām, muzikāliem priekšnesumiem, nacionālajiem ēdieniem un radošajām darbnīcām. Īpaši plašu interesi saņēmām no dalībniekiem, kuri vēlējās iepazīt Ziemassvētku tradīcijas, kā arī noslēguma ģimenes dienas pasākumu, kur dalībnieku skaits krietni pārsniedza plānoto skaitu un dažiem nācās pat atteikt, ierobežoto resursu dēļ. Visi pasākumi notika neformālās gaisotnēs, izmantojot dažādas metodes un tehnikas dalībnieku saliedēšanai un iesaistei aktivitātēs. Brīvprātīgie čakli tulkoja un sniedza atbalstu pasākumu dalībniekiem, kuri neprata latviešu valodu, bet tas nebija šķērslis iesaistīties pasākumos un kā atzina spāņu jaunietes, valodas barjera viņām netraucēja aktīvi iesaistīties aktivitātēs un iepazīt latviešu kultūru un tradīcijas, kā arī atrast jaunus draugus.

Pasākumu atskatus un foto galerijas iespējams apskatīt biedrības mājas lapā un sociālajos tīklos. 

 1.pasākums Projekta atklāšanas un Latvijas dzimšanas dienas svinības.

2. pasākums Saulgrieži latviskās tradīcijās.

3. pasākums Barikāžu atceres diena.

4. pasākums Dažādā Latvija.

5. pasākums Latvijas Leģionāru piemiņas diena. 

6. pasākums Ekskursija ar gidu Latvijas Okupācijas muzejā.

7. pasākums Ģimenes diena.

Visi, kuri apmeklēja pasākumus bija pārsteigti un priecīgi sadarboties ar dažādu etnisko grupu pārstāvjiem. Visi 7 pasākumi noritēja bez starpgadījumiem un izveidojās ciešas jaunas sadraudzības. Lūk dažas no dalībnieku atsaucēm par notikušajiem pasākumiem:

  • “Liels paldies, gaidām turpinājumu. Paldies pasākuma organizatoriem”!

  • “Labi, garšīgi, jautri”!

  • “Liels paldies par projektu. Novēlam attīstīties un augt. Labprāt kopā apmeklētu Mengalvja namu un sporta muzeju. Labprāt vēl tiktos un izzinoši kopā pavadītu laiku”!

  • “Sirsnīgi pateicamies par pozitīvismu un iedvesmu. Bija brīnišķīgi, garšīgi, jautri un interesanti. Gaidām turpinājumu”!

  • “Priecātos par vairāk psiholoģiskām aktivitātēm, lai varētu iesaistīties cilvēki ar kustību traucējumiem”!

  • “Labi pavadīts laiks, jauna informācija un draugi”!

  • “Liels paldies par interesantajiem pasākumiem! Ieteicams tā turpināt”!

  • “Paldies par foršo pasākumu! Kā vienmēr draudzīgi!”

  • “Liels paldies par 18.maija pasākumu. Ļoti patika spēles, izklaides, kā arī šašliks un citi našķi. Patīkama atmosfēra un attieksme pret dalībniekiem”!

Noslēguma pasākumā dalībnieki izvērtējot pasākumus, sniedza pozitīvas atsauksmes un lūdza atrast iespēju turpināt sadraudzības pasākumus. Tika ierosināts kopā doties uz tādām vietām kā Brīvdabas muzejs, Latvijas televīzija, u.c. izzinoši objekti, kā arī rīkot atkārtotas saliedēšanās spēles un citas aktivitātes, lai labāk iepazītu viens otru un latviešu kultūru, solījās arī mācīties latviešu valodu.

Pielikumā spilgtākie brīži un video no visiem pasākumiem.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Mazākumtautību un sabiedrības saliedētības programma” projekts "Kopdare", projekta Nr. 2023.LV/MTSP/11.

5 views0 comments

Comments


bottom of page