top of page

Pasākums "Lieldienu tradīcijas mūsu ikdienā"

Updated: Apr 27, 2022

Biedrība “Bērnu un jauniešu centrs “Dari Vari” kopā ar Tautas namu “Mārsnēni” 18.04.2022. rīkoja Lieldienu pasākumu 4 stundu garumā

Lieldienu tradīcijas mūsu ikdienā”.

Pasākumu kopā apmeklēja vairāki desmiti cilvēku. Tostarp ģimenes ar bērniem, vietējie iedzīvotāji, kā arī brīvprātīgie jaunieši no dažādām Latvijas vietām.

Pasākuma plānošanā un organizēšanā iesaistījās 21 piesaistītais brīvprātīgais no mūsu biedrības. Aktīvie jaunieši bija no Cēsu novada, Liepas un Mārsnēnu pagastiem, kā arī no Rīgas, Valmieras, Smiltenes un Balviem. Protamas arī Mārsnēnu tautas nama piesaistītie brīvprātīgie.

Mūsu diena sākās ar aktīvu pasākuma norises vietas sakārtošanu. To lieliski paveica brīvprātīgie jaunieši, kas pasākuma noslēgumā visu palīdzēja arī novākt.

Jaunieši bija ļoti aktīvi arī pasākuma plānošanas darbos. Tika noskaidrots, kas nepieciešams vafeļu cepšanai ,kas olu vārīšanai un kakao pagatavošanai, lai kopā ar nodarbību vadītājiem veiktu visu nepieciešamo produktu un preču iegādi.

Un pasākums varēja sākties! Tā ievadā visus priecēja Liepas amatierteātra “Krams” izrāde “Kas dēj olas Lieldienās?”.

Tad atlika vien svinēt! Ikvienam pasākuma apmeklētājam bija iespēja piedalīties biedrības nodarbību vadītāju Maijas Ozoliņas, Nika Ozoliņa un Edgara Muktupāvela vadītajās darbnīcās, kurās aktīvi līdzarbojās arī brīvprātīgie jaunieši. Darbnīcās tika krāsotas olas, pildīti BINGO uzdevumi, drosmīgākie varēja izmēģināt gājienu pa trosi. Neizpalika arī tradicionālā šūpošanās. Lai lielisko pasākumu paturētu atmiņā, Tautas nams piedāvāja veikt piemiņas fotogrāfijas ar Lieldienu zaķiem. Un pāri visam virmoja svaigi ceptu vafeļu un kakao smarža,ko ar prieku gatavoja mūsu brīvprātīgie jaunieši. Kamēr vieni rosījās improvizētā virtuvē, citi dalījās ar savām Lieldienu tradīciju zināšanām.

Diena paskrēja nemanot un, atvadoties no Tautas nama vadītājas, Intas Zaksas vienojāmies, ka aktivitātes jārīko ne tikai svētkos, bet arī ikdienā. Tāpēc Mārsnēnos noteikti viesosimies vēl!

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/14 #NVOfonds2022 #jaunatne #nodarbibas
36 views0 comments
bottom of page