top of page

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem "Erasmus+ brīvprātīgo programmas" Apīte - atskaite


Ir pavadīta 14.Pilsoniskās līdzdalības nodarbība Jauniešiem «Erasmus+ brīvprātīgo programmas», RPBJC struktūrvienībā “Apīte” Apes 8, Rīgā, LV-1006, 22.03.2022. pulksten 16:00 – 19:00.

Nodarbībā piedalījās 10 jaunieši no “Apīte”, vecumā no 16-24 gadiem.

Jaunieši runāja par tematiem: Kas ir Erasmus+? Kādas programmas piedāvā? Kā pieteikties? Kas nepieciešams?

Nodarbības notika pēc jauniešu iniciatīvas, jo vienai daļai ir 18 gadi un aizdomājas par ceļošanas iespējām, bet finanses ir ļoti ierobežotas. Tāpēc piedāvājam jauniešiem iepazīties ar pilsoniskās līdzdalības metodi “Brīvprātīgais darbs”. Uzaicinājām 2 brīvprātīgās no Maskavas, kas pastāstīja kāpēc viņas izmantoja Erasmas+ iespējas braukt uz Latviju, kā arī pastāstīja ko meitenes dara Latvijā kā brīvprātīgās, kā arī dalījās pieredzē par finansējuma lieluma nepieciešamību. Pārrunājām kādas vispār ir Erasmus+ programmas un kā tajās var piedalīties.

Jauniešiem nodarbība ļoti patika, jo uzdeva daudz jautājumus. Notika arī pārrunas ar meitenēm individuāli, jo ir jaunieši, kas gribētu aizbraukt uz Krieviju veikt brīvprātīgo darbu un otra valsts bija Vācija. Jauniešiem šī iespēja liekas ļoti interesanta un perspektīvai, lai saprastu, ko vispār vēlas dzīvē darīt.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/14 #NVOfonds2022

3 views0 comments

Comments


bottom of page