top of page

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem "Iejūties cita ādā”, brīvprātīgais darbs"(JAC) atskaite

09.10.2022. Rīgas jauniešiem, noritēja 57. nodarbība, trīs stundu garumā.

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem, "Iejūties cita ādā”, brīvprātīgais darbs", RPBJC struktūrvienībā “Jauniešu atbalsta centrs”, Imantas 7.līnija 4, Rīga.

Nodarbībās piedalījās 10 jaunieši no “Jauniešu atbalsta centrs” vecumā no 13-22 gadiem. Paldies 4 brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja sagatavot un realizēt nodarbību, tā apgūstot plānošanas un realizēšanas prasmes.

Nodarbību vadīja Edgars Muktupāvels kurš kā jau ierasts darbojās ar jauniešiem izmantojot neformālās izglītības metodes.


Mūs uzdevums bija:

Lomu maiņa

Emocijas, ko tās rada


Ko tad īsti darījām :

Nodarbības viesi bija cilvēki ar īpašām vajadzībām un cilvēki ar invaliditāti, kuri dalījās stāstos par savu ikdienu.

Pēc viesu lūguma pasākumu nefotografējām. Bildes tapa tikai par brīvprātīgo darbu, kura laikā palīdzējām uzkopt Bērnu un jauniešu centrs (bērnu nams) teritoriju.

Jauniešiem tika sniegta iespēja uzzināt dzīvo cilvēki ar īpašām vajadzībām. Kā viņi aizvada savu ikdienu un ar kādām grūtībām tajā saskaras. Realitāte ir skarba. Ir skumji dzirdēt, ka daudzās vietās, ieskaitot institūcijas, nav nodrošināts pat mazumiņš, lai cilvēki ar invaliditāti varētu pilnvērtīgi dzīvot. Jauniešiem bija iespēja iztēloties un meklēt risinājumus šo cilvēku ikdienas dzīves atvieglošanai. Secinājums – mūsu institūcijām vēl ir ļoti daudz darba, lai atrisinātu šos jautājumus. Bet jauniešus pārsteidza šo cilvēku pozitīvisms. Viņi nedusmojas par situāciju, bet ir apņēmības pilni runāt, pārliecināt un pierādīt savu taisnību. Un vēl viena atziņa – nedrīkst padoties! Viss ir pašu rokās!

Noslēgumā jaunieši izteica cerību, ka pienāks laiks un cilvēki ar īpašām vajadzībām būs tikpat nepieciešami Valstij un sabiedrībai kā veseli pilsoņi, jo šobrīd atbalsta ir daudz par maz.

Ak jā, lai arī noskaņojums bija pārdomu pilns arī šoreiz gatavojām. Ēdienkartē pildīta karpa. Vienkārši gardi!


Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/148 views0 comments

Comments


bottom of page