top of page

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem, “Iepazīsti mani”

13.02.2023. Rīgas jauniešiem, noritēja nodarbība “iepazīsti mani”, divu stundu garumā garumā.

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem, “Iepazīsti mani”, RPBJC struktūrvienībā “Jauniešu atbalsta centrs”, Imantas 7.līnija 4, Rīga.

Nodarbībās piedalījās 11 “Jauniešu atbalsta centrs” jaunieši no 17-24 gadiem.

Nodarbību vadīja Andrejs Mosjagins kopā ar uzaicināto viesi - Brīvo cīņu cīkstoni un sporta treneri Armandu Zvirbuli.

Izmantotās metodes: diskusija (sarunas) un pieredzes dalīšanās.

Mūs uzdevums bija noskaidrot: Armanda domas un viedokli par savas profesijas izvēli un tā ietekmi uz viņa dzīvi.

Ko tad īsti darījām :

Nodarbības tematika bija saistīta ar sporta tēmu, profesija izvēli un tās ietekmi uz Armanda Zvirbuļa dzīvi.

Armands uz plānoto tikšanos ieradās ar nelielām un simboliskām dāvanām jauniešiem. A.Zvirbulis īsumā pastāstīja par savu karjeras izvēli un ceļu, lai sasniegtu savu mērķi. Armanda sākuma posms ir Beļava, tur noritēja viņa bērnība, bet izglītības un pieaugušā dzīve noritēja Latvijas Sporta un pedagoģijas akadēmijā un turpmākā dzīve jau Rīgā. Viņš jau no bērnības ir bijis mērķtiecīgs un sports vienmēr ir bijis svarīga sastāvdaļa viņa dzīvē.

Uzsākot sportista karjeru, Armands izvēlējās brīvās cīņas sporta veidu, jo tas ir bijis vieglāk pieejamas, uzsverot, ka šis sporta veids neparedz ārkārtīgi lielu finansiālu ieguldījumu no ģimenes vai paša sportista, kā tas ir ar citiem sporta veidiem. Armands ne tikai regulāri trenējās šajā sporta veidā, bet veltīja tam daudz vairāk laika un ieguldīja visus savus spēkus un resursus. Šis ieguldījums sportista dzīvē ir rezultējies ar vērā ņemamiem panākumiem. Armands 9 reizes ir bijis Latvijas čempions brīvajā cīņā, viņš ir Eiropas čempions brīvajā cīņā, kā arī saņēmis iespēju piedalīties Londonas Olimpiskajās spēlēs.

Šobrīd Armands turpina sportot pats priekš sevis, kā arī turpina sacensības. Rudens – ziemas sezonā regulāri lido uz Vāciju un piedalās sacensībās. Uz doto brīdi Armands ir Latvijas Sporta cīņas federācijas prezidents, K.Kunzdiņa cīņas sporta skolas treneris un Latvijas Olimpiskās vienības treneris.

Diskusijas laikā Armands dalījās ar informāciju par to, ka jau vairākus gadus ir treneris Latvijas labākajai brīvo cīņu cīkstonei Anastasijai Grigorjevai. Treneris stāstot pauž prieku un gandarījumu par Anastasijas panākumiem un to, ka viņa savu sportistes karjeru ir izcīnījusi smagā un grūtā ikdienas darbā un treniņu grafikos.

Šobrīd Armands turpina sportot, trenēt, bet viņa ikdienas dzīve ir kļuvusi piepildītāka un bagātāka, jo ir izveidota ģimene, ir bērni, kuriem ir jāvelta laiks un enerģija.

Diskusijas laikā tika izmantoti spēles elementi, jauniešu erudīcija, par ko varēja saņemt nelielas dāvaniņas, kuras treneris bija paņēmis līdzi kā suvenīrus. Jauniešiem tika uzdoti jautājumi par sportu, sportistiem un sporta veidiem. Treneris iedrošināja jauniešus iesaistīties sportiskās aktivitātēs vai pievērsties sev izvēlētam sporta veidam.

Jaunieši labprāt iesaistījās, spēja atbildēt, kā arī uzzināja jaunu un sev interesējošu informāciju par sportistiem un sporta veidiem. Jauniešiem bija jautājumi par sporta klubiem, sportistu uzdevumiem un pienākumiem savas izaugsmes stiprināšanai.

Pēc diskusijas jaunieši mielojās ar kafijas pauzi ko paši bija sagatavojuši.


Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

17 views0 comments

Comentarios


bottom of page