top of page

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem “Kino un aktieri” (JAC) atskaite

03.09.2022. Rīgas jauniešiem, noritēja 41. nodarbība, trīs stundu garumā.

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem, “Kino un aktieri”, RPBJC struktūrvienībā “Jauniešu atbalsta centrs”, Imantas 7.līnija 4, Rīga.

Nodarbībās piedalījās 10 jaunieši no “Jauniešu atbalsta centrs” vecumā no 13-22 gadiem. Paldies 5 brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja sagatavot un realizēt nodarbību, tā apgūstot plānošanas un realizēšanas prasmes.

Nodarbību vadīja Edgars Muktupāvels kurš kā jau ierasts darbojās ar jauniešiem izmantojot neformālās izglītības metodes. Šoreiz izmantojām kahoot, kas jauniešiem ļoti patīk un filmas skatīšanās.


Mūs uzdevums bija noskaidrot:

Kas ir kino?

Populāri kino aktieri.

Par un ap mīļākajām filmām.

Nodarbības galvenais mērķis bija domu un zināšanu apmaiņa par kino un aktieriem.


Ko tad īsti darījām :

Kā izrādās jaunieši, ir ļoti zinoši par ārzemju filmām un seriāliem. Jaunieši prot atpazīt filmas pat no dažiem kadriem .

Labāk gan zināmi ārzemju aktieri, bet arī padomju laiku kino jauniešiem nav svešs, jo sevišķi filmas kurās piedalījušies aktieri no Latvijas.

Vienojāmies, ka ik pa laikam vajadzētu šāda veida nodarbības atkārtot, jo tās ne vien sniedz dažādas zināšanas par aktieriem, bet arī ļauj jauniešiem būt brīviem un dalīties savās zināšanās un pārdomās.

Ir svarīgi jauniešiem dot iespēju justies brīviem un nepiespiestiem. Daudzās tēmas, ko esam apguvuši citās nodarbībās, protams, ir interesantas, bet reizēm tās jauniešus neuzrunā, jo liekas pārāk sarežģītas.

Tradicionālajā ēdienu gatavošanas sadaļā tapa pildīti pipari. Kā vienmēr-iesaistījās visi. Ēdienu gatavošanas laikā kūtro un slinko nav. Šajos mirkļos rodas īsts komandas gars un, baudot maltīti, ir ļoti ģimeniska sajūta. Tā mūsu jauniešiem ir ļoti nepieciešama.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/14


5 views0 comments

Commentaires


bottom of page