top of page

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem, "Līdzdalība kopienas izaugsmei!"atskaite

21.10.2022 un 23.10.2022. Līgatnes un Nītaures jauniešiem notika sešu nodarbību cikls, kas tika dalīts 4 daļās.

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem, "Līdzdalība kopienas izaugsmei!", Jauno Līderu vidusskolā, Strautu iela 4, Līgatne, Līgatnes pilsēta un Biedrības “Nītaureņi” birojā Nītaures kultūras namā, “Ausekļi”, Nītaures pagasts, Cēsu novads.

Nodarbībās piedalījās 44 jaunieši no “Jauniešu atbalsta centrs” vecumā no 12-24 gadiem. Paldies brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja sagatavot un realizēt nodarbību, tā apgūstot plānošanas un realizēšanas prasmes.

Nodarbību vadīja Mārtiņš Šteins, kurš darbojās ar jauniešiem, izmantojot neformālās izglītības metodes.

Mūs uzdevums bija noskaidrot:

Interaktīvas lekcijas ietvaros mācījāmies par līdzdalības metodēm, par tiesībām līdzdarboties un iedvesmojošiem līdzdalības piemēriem Latvijā un pasaulē.

Ieskicējām savas aktivitātes vietējās kopienas izaugsmei un noskaidrojām populārākās.

Sarunājāmies par līdzdalības aktivitātēm, cepot picas. Saruna par katra individuālajām iespējām iesaistīties un prasmēm, ko var izmantot, iniciatīvu īstenošanā.

Ko tad īsti darījām :

Nodarbībās "Līdzdalība kopienas izaugsmei" iepazinām 11 līdzdalības formas: vēlēšanas, biedrošanās, brīvprātīgais darbs, kampaņu aktīvisms, atbalsta darbība, iesaistīšanās vietējā pārvaldē, sabiedriski derīgas aktivitātes, interešu lobēšana, ziedojumi, ētiskā patērniecība un iesaistīšanās publiskā diskusijā.

Tāpat pārrunājām šo līdzdalības formu piemērus un iesaistes iespējas dažādos vecumposmos. Iepazināmies arī ar pasaules iedvesmojošiem līdzdalības piemēriem. Nodarbības otrā daļā dalībnieki paši radīja idejas un iniciatīvas, kuras vērtēja un katrs apzinājās savas spējas un prasmes, ko var pielietot ideju īstenošanai.

Apkopotās idejas tiks iesniegtas arī citām kopienas institūcijām.

Nodarbības otrajā daļā dalībnieki detalizētāk pārrunāja, apkopotās iniciatīvas. Kopā cepot picas tika nosprausti jauni līdzdalības mērķi, kas būs noderīgi kopienas izaugsmei.

Jaunieši iniciēja plašu ideju klāstu. Gatavi veidot podkāstu, kur diskutēt par aktuālo, veidot skolas avīzi, iesaistīties inventāra un infrastruktūras attīstības procesos un veidot atbalsta kampaņas. Ierīkot jauniešu atpūtas zonas un vietas ar galda spēlēm un organizēt sportiskas un cita veida aktivitātes, kā arī gatavi iesaistīties mācību procesa uzlabošanā skolā.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/1414 views0 comments

Comments


bottom of page