top of page

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem Nodarbība “Pilsoniskā līdzdalības metode “Lēmumi”" JAC

10.08.2022. Rīgas jauniešiem, noritēja 38. nodarbība, trīs stundu garumā.

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem, “Lēmumi”, RPBJC struktūrvienībā “Jauniešu atbalsta centrs”, Imantas 7.līnija 4, Rīga.

Nodarbībās piedalījās 12 jaunieši no “Jauniešu atbalsta centrs” vecumā no 13-24 gadiem. Paldies 4 brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja sagatavot un realizēt nodarbību, tā apgūstot plānošanas un realizēšanas prasmes.

Nodarbību vadīja Edgars Muktupāvels, kurš ar jauniešiem darbojās, izmantojot neformālās izglītības metodes. Kā metode tika izmantota zīmēšana un dialogu metode.

Mūs uzdevums bija noskaidrot:

Kas pieņem lēmumus?

Kāpēc nepieciešams pieņemt Lēmumu?

Vai Lēmumu pieņemšana uzliek atbildību?

Nodarbības galvenais mērķis bija dot izpratni, kas ir Lēmumi un kā tie mūs ietekmē.

Ko tad īsti darījām :

Nodarbība notika jauniešu telpā, kur kopīgi darbojās, veidojot zīmējumu/plakātu atbilstoši, nodarbības tēmai “Lēmumi”.

Pēc zīmējumu/plakātu izveides jaunieši prezentēja un dalījās savās domās un pārdomās. Nonācām pie secinājuma, ka katra darbība, ko mēs darām, ir mūsu lēmums - apzināts vai neapzināts. Svarīgi ir apzināties, ka jebkurš lēmums rada sekas.

Jaunieši atzīst, ka pieņemt lēmumus nav viegli. Nu jau pilngadīgie bērnu nama jaunieši atzīst, ka visgrūtāk ir iemācīties pieņemt lēmumus brīdī, kad jākļūst patstāvīgiem. Ko darīt pēc bērnu nama? Turpināt mācīties vai sākt strādāt? Izmantot pabalstus un būt no tiem atkarīgam vai mesties nezināmajā un censties dzīvot patstāvīgi? Sarunās tika apspriesti arī valstiski lēmumi. Jaunieši ir neizpratnē, ka politiķi dažkārt mēdz pieņemt gluži aplamas lietas un pat likumus, kurus nespēj izskaidrot sabiedrībai. Kopīgi secinājām, ka lēmumi ir jāapdomā vairākas reizes. Kā saka: jānomēra trīsreiz un tad jāķeras pie rīcības. To vēlam visiem, kam ir jāpieņem grūti lēmumi, lai pēc tam nav negatīvu seku.

Kā jau katru nodarbību arī šī neizpalika bez maltītes plānošanas, iepirkšanās un ēdiena gatavošanas. Šoreiz mūsu ēdienkartē bija aukstā zupa, kuras gatavošanā roku pielika ikviens.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/1414 views0 comments

Comments


bottom of page