top of page

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem “Politika un politiķi” (JAC) atskaite

04.09.2022. Rīgas jauniešiem, noritēja 42. nodarbība, trīs stundu garumā.

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem, “Politika un politiķi”

, RPBJC struktūrvienībā “Jauniešu atbalsta centrs”, Imantas 7.līnija 4, Rīga.

Nodarbībās piedalījās 10 jaunieši no “Jauniešu atbalsta centrs” vecumā no 13-22 gadiem. Paldies 4 brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja sagatavot un realizēt nodarbību, tā apgūstot plānošanas un realizēšanas prasmes.

Nodarbību vadīja Edgars Muktupāvels kurš kā jau ierasts darbojās ar jauniešiem izmantojot neformālās izglītības metodes.


Mūs uzdevums bija noskaidrot:

Kas ir politika?

Ko dara politiķi?

Kam nepieciešami politiķi?

Nodarbības galvenais mērķis bija ievadīt jauniešu politikas izzināšanā, jo tuvojas 01.10.2022. 14.Saeimas vēlēšanas.


Ko tad īsti darījām :

Nodarbības laikā izmantojām dažādus ziņu kanālus un pārrunājām Saeimas struktūru, kā veidojas valdība un ko dara politiķi.

Tas, kas nedaudz mani kā nodarbības vadītāju uztrauca un uztrauc, ka jaunieši ļoti slikti pārzina notikumus Latvijā un var redzēt, ka ļoti daudz lasa un skatās dezinformāciju. Politiķu virzienā tika adresēti neglaimojoši vārdi un izteicieni. Jauniešu uzskata, ka politiķi neko nedara tautas interesēs.

Ļoti svarīgi ir tas, ka latviski runājošo jauniešu attieksme ir daudz pielaidīgāka, bet krievvalodīgie ir ļoti kritiski, pat agresīvi.

Nodarbība parādīja un lika aizdomāties, ka valstī notiekošas ar jauniešiem jāpārrunā ikdienā. Jāskaidro valdības un Saeimas lēmumi, lai jaunieši izprastu notikumu secību un pieņemto lēmumu lietderību vai nepieciešamību. Kā nodarbību vadītājs saprotu, ka šīm tēmām jāvelta jāvelta daudz vairāk laika tā jauniešiem dodot iespēju iedziļināties notikumos, jo ar šādu attieksmi ir grūti runāt par patriotismu vai uzticību valstij.

Arī šī nodarbība noslēdzās ar kopīgu gatavošanu un ēdiena baudīšanu. Pildītā paprika izdevās lieliski, tāpat kā sarunas pie kopīgi klātā galda.


Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/14


6 views0 comments

コメント


bottom of page