top of page

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem “Sabiedriski derīgas aktivitātes”" (JAC) atskaite

07.08.2022. Rīgas jauniešiem, noritēja 37. nodarbība, trīs stundu garumā.

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem, “Sabiedriski derīgas aktivitātes”", RPBJC struktūrvienībā “Jauniešu atbalsta centrs”, Imantas 7.līnija 4, Rīga.

Nodarbībās piedalījās 10 jaunieši no “Jauniešu atbalsta centrs” vecumā no 13-22 gadiem. Paldies 5 brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja sagatavot un realizēt nodarbību, tā apgūstot plānošanas un realizēšanas prasmes.

Nodarbību vadīja Edgars Muktupāvels kurš kā jau ierasts darbojās ar jauniešiem izmantojot neformālās izglītības metodes. Šoreiz izmantojām iespēju darboties svaigā gaisā, lai vieglāk rodas domas un idejas diskutēšanai.

Mūs uzdevums bija noskaidrot:

Ko es varu darīt savas apkaimes labā?

Ko tas dod man un sabiedrībai?

Nodarbības galvenais mērķis bija iespēja jauniešiem iejusties, un izprast, kas ir Sabiedriski noderīgas aktivitātes.

Ko tad īsti darījām :

Nodarbība notika svaigā gaisā un tās laikā izmantojām Metodi improvizācija. Šoreiz jaunieši ne vien klausījās par to, kas ir Sabiedriski noderīgas aktivitātes, bet arī darbojās un iejutās aktieru lomās izmēģinot, kā tas ir. Viņiem bija iespēja būt par pavadoni, bērnu pieskatītāju, sabiedriskas teritorijas uzkopēju un iemēģināt roku dažādu pasākumu atbalstīšanā un vadīšanā.

Kā jau katru nodarbību arī šī neizpalika bez ēdiena gatavošanas. Šoreiz mūsu ēdienkartē bija sulīgi un ļoti gardi burgeri. Kopīgi gatavots ēdiens jauniešus saliedē un ik reizi sniedz jaunas zināšanas par ēdienu gatavošanas noslēpumiem.

Kopīgi gatavotā garduma baudīšanas laikā jaunieši atzina, ka sabiedriskas aktivitātes, ir labs veids, kā viņi var sniegt savu artavu sabiedrībai un pretī saņemt labi padarīta darba un gandarījuma sajūtu. Savukārt mēs varam priecāties par vēl vienu nodarbību, kas jauniešiem sniegusi jaunas zināšanas un pieredzi.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/1436 views0 comments

Comments


bottom of page