top of page

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem "“ Teātris un sarunas" (JAC) atskaite

16.10.2022. Rīgas jauniešiem, noritēja 62-63. nodarbība, septiņu stundu garumā.

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem, "Teātris un sarunas", RPBJC struktūrvienībā “Jauniešu atbalsta centrs”, Imantas 7.līnija 4, Rīga.

Nodarbībās piedalījās 15 jaunieši no “Jauniešu atbalsta centrs” vecumā no 14-22 gadiem. Paldies 4 brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja sagatavot un realizēt nodarbību, tā apgūstot plānošanas un realizēšanas prasmes.

Nodarbību vadīja Edgars Muktupāvels kurš kā jau ierasts darbojās ar jauniešiem izmantojot neformālās izglītības metodes.


Mūsu uzdevums bija:

Skatījāmies Izrādi "Gaidot Bodžanglu"

Sarunājāmies ar režisoru un aktieriem

JAC telpās gatavojām mielastu un runājām par teātra mākslu


Ko tad īsti darījām :

Šī diena tika veltīta jauniešu socializēšanai, kuras laikā jaunieši apmeklēja amatierteātra izrādi, kas daudzējādā ziņā bija līdzīga jauniešu dzīvēm, kad dzīvojam šodienai un sapņu pasaulē ar domām, ka viss nokārtosies pats par sevi.

Izrādes apmeklējums jauniešiem bija iespēja arī apzināties, ka, dodoties uz saviesīgu pasākumu, ir jāpiemeklē apģērbs un jāpucējas, jo tā nav ikdienas situācija. Mūsu jauniešiem šī bija viena no retajām iespējām, jo izrāde tika piedāvāta par ziedojumiem, tas nozīmē, cik kurš var atļauties .

Pēc izrādes notika diskusija ar režisoru, un kā izrādījās režisoram ir tikai 17 gadi. Viņš pats ir iestudējis nopietnu lugu un sapulcinājis komandu. Arī pārējais aktieru kolektīvs ir vidusskolas skolēni, kas viens otru iepazinuši skolā vai sociālajos tīklos, bet visiem kopīgs ir apņēmības gars un interese par aktiermākslu.

Atgriežoties “Jauniešu atbalsta centrs” jaunieši gatavoja maltīti Fetaki siera salātus un makaronus ar cāļu gaļas mērci, jeb kā tautā teiktu Makaroni pa flotski. Bet svarīgāk par ēdienu bija dalīties iegūtajos iespaidos. 17 gadus jauns aktieris un režisors ir iedvesmojošs piemērs.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/14


6 views0 comments

Comments


bottom of page