top of page

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem "Vēlēšanas, kā tām gatavoties" (JAC, Apīte) atskaite

16.09.2022. Rīgas jauniešiem, noritēja 46. nodarbība, kā arī 18.09.2022. noritēja 47.nodarbība, trīs stundu garumā.

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem, "Vēlēšanas, kā tām gatavoties", RPBJC struktūrvienībās “Jauniešu atbalsta centrs”, Imantas 7.līnija 4, “Apīte”, Apes ielā 8, Rīga.

Nodarbībās piedalījās 12+10 jaunieši no “Jauniešu atbalsta centrs”, “Apīte” vecumā no 13-22 gadiem. Paldies 5+4 brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja sagatavot un realizēt nodarbību, tā apgūstot plānošanas un realizēšanas prasmes.

Nodarbību vadīja Edgars Muktupāvels kurš kā jau ierasts darbojās ar jauniešiem izmantojot neformālās izglītības metodes.


Mūs uzdevums bija noskaidrot:

Vēlēšanas, kā tām gatavoties?

Kā vēlēt, kā nodot savu balsi?

Kas ir vēlēšanu biļetens?

Nodarbības galvenais mērķis bija iepazīstināt jauniešus par valsts struktūru un kā gatavoties Saeimas vēlēšanām.


Ko tad īsti darījām :

Nodarbības laikā tika noskaidrots, ar ko atšķiras Valdība no Saeimas. Kurš veido valdību un kurš ievēl Saeimu, no kā sastāv saeima. Izmantojot dažādus interneta resursus, apskatījām Saeimas zāles izkārtojumam. Noskaidrojām, ka katra partija raksta savu programmu, ko piedāvā vēlētājiem. Tāpat bija svarīgi, ka jaunieši izprot, kas ir vēlēšanu biļeteni.

Tika rasta sapratne, kā pareizi ir piedalīties vēlēšanās, kā izvēlēties partiju un kā nepieļaut, ka tava balss pazūd. Galvenais vēstījums jauniešiem bija tas, ka katra vēlētāja balss ir svarīga. Nodarbību noslēdzām ar domu, ka vēlēšanu dienā katrs vēlētājs kļūst par darba devēju, neskatoties uz to ar ko nodarbojas un kur strādā pats.

Šīs nodarbības noslēdzās ar ēdieniem - “Kotletes un vistiņa”ar salātiem ( “Apīte” un “JAC”) , katram jaunietim bija iespēja pielikt savu roku ēdiena gatavošanā. Saliedēšanās pusdienas!


Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/147 views0 comments

Comentários


bottom of page