top of page

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem "Vēlēšanas, partiju programmas" (JAC) atskaite

25.09.2022. Rīgas jauniešiem, noritēja 50. nodarbība, trīs stundu garumā.

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem, "Vēlēšanas, partiju programmas", RPBJC struktūrvienībā “Jauniešu atbalsta centrs”, Imantas 7.līnija 4, Rīga.

Nodarbībās piedalījās 10 jaunieši no “Jauniešu atbalsta centrs” vecumā no 13-24 gadiem. Paldies 4 brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja sagatavot un realizēt nodarbību, tā apgūstot plānošanas un realizēšanas prasmes.

Nodarbību vadīja Edgars Muktupāvels kurš kā jau ierasts darbojās ar jauniešiem izmantojot neformālās izglītības metodes.


Mūs uzdevums bija noskaidrot:

Partiju piedāvājums jaunatnei/jaunatnes jomai.

Nodarbības galvenais mērķis bija uzzināt dažādu partiju programmas.


Ko tad īsti darījām :

Nodarbības laikā jauniešiem pašiem tika dota iespēja izvēlēties vienu partiju un izanalizēt partijas piedāvājumu 14. Saeimas vēlēšanām. Jaunieši pēc programmu iepazīšanas, sniedza nelielu atskatu, ko kura partija piedāvā. Pēc tam izteica savas domas, cik partijas programma ir reāli izpildāma. Kopā izskatījām 11 partiju programmas pēc jauniešu izvēles.

Kopējais noskaņojums bija skeptisks, brīžiem izraisīja ne vien smieklus, bet arī dažus politiķiem adresētus “necenzētus” izteikumus. Diemžēl jaunieši ir ļoti skeptiski.

Kopumā jaunieši atzina, ka bija interesanti lasīt un partiju programmas prezentēt saviem vārdiem.

Protams neizpalika arī maltīte, ko gatavojām visi kopā. Šoreiz “Sacepums” un salāti.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/14


10 views0 comments

Comments


bottom of page