top of page

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem "Zaļais dzīvesveids un tā ilgtspēja" atskaite


Ir novadīta 7. Pilsoniskās līdzdalības nodarbība "Zaļais dzīvesveids»

2021. gada 19. martā no plkst. 11:00- 15:00 ,

Vidzemē, “Trikātas jauniešu centrā” Nākotnes ielā 3, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, LV- 4731.

Šajā nodarbībā piedalījās 10 jaunieši no kuriem 7 bija no Beverīnas apvienības, un 3 brīvprātīgie jaunieši bija no Valmieras pilsētas, Burtnieku apvienības un Priekuļu apvienības vecumā no 14-19 gadiem.

Pēc Beverīnas jauniešu iniciatīvas, tika ierosināta nodarbība kurā jaunieši vēlējās uzzināt viņu iespējas dažādos projektos, koncentrējoties tieši uz zaļu un ilgtspējīgu dzīvesveidu. Tā kā Beverīnas jauniešu centra darbiniekiem ir neliela pieredze ar jauniešu projektiem un jauniešu iniciatīvām, arī Beverīnas jauniešiem daudzi projektu veidi bija kas jauns un nezināms.

Lai nodarbības padarītu interesantākas un sniegtu jauniešiem reālu skatījumu par zaļo dzīvesveidu un ilgtspēju Biedrība BJC “Dari Vari” nodarbību vadītāji, nodarbības ietvaros iesaistīja brīvprātīgos jauniešus no Valmieras pilsētas, Burtnieku apvienības un Priekuļu apvienības kuriem ir bagāta dažādu projektu pieredze un arī brīvprātīgā darba pieredze, kas arī viens no ilgtspējīga dzīvesveida pamatprincipiem.

Piesaistītie jaunieši iesaistījās gan diskusijās, gan darba grupās un palīdzēja Beverīnas jauniešiem labāk izprast dažādu projektu būtību grupu darbos, kuros pēc nodarbību vadītāju norādījumiem, izstrādāja ideju uzmetumus. Šādā veidā tiek panākta arī lielāka jauniešu iniciatīva būt iesaistīta darba grupās, savstarpēji sapazīties, veidot kontaktus, lai nākotnē tīklotos un īstenotu jau kopīgus projektus.

Nodarbību vadītāji bija sagatavojuši plašu aktivitāšu klāstu, kuros tika pielietotas dažādas jau sevi pierādījušas neformālās izglītības metodes. Jaunieši bija iespēja ielūkoties pamatos spēlē EkoUzņēmējdarbības/Projektu darbība un uzbūvē un pašiem piedalīties uzdevumos- atrast izdevības, izmantot kreativitāti, veidot vizualizētu tēlu projektam, mācīties vienam no otra pieņemt idejas un novērtēt otra darbu, un saprast kādu ietekmi pašiem ir iespējams sasniegt gan savā jauniešu kopienā gan apkārtējā vidē.

Jaunieši apsprieda, kādus projekta veidus, par zaļo dzīvesveidu un ilgtspēju viņi varētu ieviest savā apkārtnē. Mazliet ieskatījās projekta budžeta plānošanā, un arī nākotnes sadarbībā!

Pēc labi padarīta darba tapa gardas pusdienas no pašu gādātiem produktiem!

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/14

8 views0 comments

Comentarios


bottom of page