top of page

Pilsoniskās līdzdalības nodarbība jauniešiem "Zemes stunda" - atskaite


Ar prieku paziņojam par veiksmīgi novadītu astoto jauniešu projekta "Darām kopā" Vidzemes Pilsoniskās līdzdalības nodarbību "Zemes stundā" 24.03.2022 no plkst. 15:00- 19:00, - jauniešu centrā "Apelsīns", Rūpnīcas ielā 12, Liepā, Liepas pagastā, Cēsu novadā, LV- 4128

Šajā nodarbībā piedalījās 10 jaunieši no Liepas ciemata un Liepas lauku teritorijas apkārtnes vecumā no 13-19 gadiem. No 11 jauniešiem 3 jaunieši bija brīvprātīgie, kas palīdzēja sagatavoties nodarbībai.

Ar jauniešiem darbojāmies ar neformālās izglītības metodēm un runājām par tematiem:

Jauniešiem bija iespēja uzzināt informāciju par zemes stundu, kāpēc un kad tā ir radusies un kā to ievēro dažādās pasaules malās. Šīs zināšanas jaunieši varēs izmantot izplatot informāciju savā draugu, ģimenes lokā, kā arī piedalities dažādās diskusijās skolā!

Aktivitātes laikā jaunieši izpildīja testu https://jalajalg.positium.ee/?lang=LV - ekoloģiskās pēdas kalkulātoru, lai saprastu, cik daudz vai maz viņi dara ikdienā, lai padarītu to videi draudzīgu.

Otrā nodarbības daļā jaunieši devās ārā kopīgi ar nodarbību vadītājiem vāca un šķiroja dažādos dabā izmestos atkritumus, un paralēli tam izmantoja arī ej.uz/200km mājaspapu lai papidus tam veiktu orientēšanās spēli Liepas ciema teritorijā. Šajā laikā nodarbību vadītāji bija sagatavojuši dažādus jautājumus par zaļo domāšanu lai veicinātu jauniešu diskusiju par zaļo dzīvesveidu.

Nodarbība galvenā doma bija veicināt jauniešu izpratni par dabai draudzīgu dzīvesveidu un kā jaunieši to var izmantot dažādās ikdienas kativitātēs! Jauniešiem radās lielāks priekštats par atkritumu šķirošanu un kāpēc tas ir jādara! Par vienreiz izmantojamiem materiāliem un atkārtojami izmantojamiem materiāliem. Un tāpēc, ka nodarbība bija radīta ar praktiskiem piemēriem, jauniešiem tika dota iespēja pašiem būt atbildīgiem par savu darbiņu!

Nodarbībā nenotika finanšu plānošana un ēdiena gatavošana.

Aicinām visus interesentus lasīt vairāk par projektu mūsu mājaslapā: http://www.darivari.lv/

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/14 #NVOfonds2022

6 views0 comments

Comments


bottom of page