top of page

Pilsoniskās sabiedrības aktivitāte “Liepas sporta spēles”

Saulainajā 6. augusta rītā Cēsu novada Liepas pagasta, Liepas pamatskolas sporta laukumā interesenti tika aicināti iesaistīties ”Biedrības Bērnu un jauniešu centrs “Dari Vari” organizētajās sporta un radošajās aktivitātēs “Liepas sporta spēlēs”. Pasākumā kopā piedalījās 10 brīvprātīgie no Liepas, Valmieras un Rīgas un vairāk nekā 60 dažāda vecuma dalībnieki – bērni, jaunieši, Liepas pagasta iedzīvotāji.

Sporta diena sākās ar Biedrības “Bērnu un jauniešu centra “Dari Vari” valdes priekšsēdētāja uzrunu un aktīvo jauniešu enerdžaizeru, lai iekustinātu un uzmundrinātu pasākuma dalībniekus.

Apmeklētājiem bija iespēja izvēlēties saviem spēkiem atbilstošāko sporta veidu. Bija pieejamas 7 dažāda veida stafetes, reakcijas un ātruma uzdevumi – zābaka mešana, atspoles skrējiens, karotes skrējiens, lēkšana ar maisu, ūdens boulings, līdzsvara virve (slackline), frisbijs.

Lielie jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem varēja pieteikties Streetbal turnīram. Šajā aktivitātē piedalījās trīs komandas, kas izpēlēja vairākas basketbola spēles!

Tiem, kas vēlējās darboties individuāli, tika piedāvāta foto orientēšanās aktivitāte, kas notika Liepas ciemata teritorijā. Šajā sacensībā tika izmantoti pilsoniskās līdzdalības metožu uzdevumi. Galvenais no tiem – konkrētā punktā radīt pašbildi un veikt kreatīvu uzdevumu.

Tie kam sporta aktivitātes neiet pie sirds varēja piedalīties radošajās darbnīcās. Izmēģināt Urban Skeching tehniku, taisīt pērļu rokassprādzes vai veidot somas, pārstrādājot vecos T-kreklus.

Savukārt visi sacensību gara un azarta mīlētāji tika iesaistīti izlaušanās spēlē . Tās pamatā pilsoniskās līdzdalības un vardarbības prevencijas metodes. Tās gaitā dalībniekiem bija iespēja izteikt ierosinājumus un domas par nākamajiem pasākumiem. Nav zināms, cik daudz no tā piepildīsies, bet piedāvātais klāsts ir patiesi liels. Sākot ar putu balli un atrakcijām līdz pat dienai bez telefona, masku ballei, atvērtā mikrofona vakaram un vēl kādām sporta spēlēm.

Dienas laikā spīdēja gan saule, gan lija lietus, bet tas netraucēja dalībniekiem izbaudīt dažādas aktivitātes un izbaudīt kopā būšanas prieku.

Milzīgu paldies vēlamies teikt sporta spēļu atbalstītājiem: Priekuļu apvienības Liepas jauniešu centram “Apelsīns” par materiāli tehnisko bāzi, Liepas pamatskolai par atļauju brīvi izmantot sporta laukumu un par materiāli tehniskās bāzes nodrošināšanu, Biedrībai “Sargiet bērnus” un sociālajam uzņēmumam “Pieturi Liepā” radošo darbnīcu nodrošināšanā. Sporta klubam “Sumbri” par Streatball turnīra vadīšan. Spēļurisinājumi.lv. paldies par ļoti populārās jauniešu vidū izlaušanās spēles noorganizēšanu ar pilsoniskās līdzdalības metodēm! Un īpašs paldies mūsu brīvprātīgajiem par stafešu un orientēšanās Liepas ciemata teritorijà tiesāšanu! Protams, sponsoriem: "Livonia" SIA, Picērija "Studio Pizza", "NGT Latvia" SIA makšķerēšanas un tūrisma preču interneta veikals.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/1431 views0 comments

コメント


bottom of page