top of page

Pilsoniskās sabiedrības aktivitāte senioriem.

Ar prieku paziņojam, ka ir notikusi “Pilsoniskās sabiedrības aktivitāte senioriem Vidzemē.” Valmieras pansionātos Kauguru ielā 3 šī gada 28. jūlijā un Valmieras pansionātā Rīgas ielā 55, un Mārsnēnu pansionātā, Mārsnēnos šī gada 29. jūlijā.

Aktivitātēs dažādos pansionātos kopā piedalījās10 brīvprātīgie jaunieši. Bija jāņem vērā dažādu pansionātu noteikumi par Covid situāciju. Piemēram, vienā no pansionātiem jauniešiem bija jālieto maskas atrodoties telpās, citos pansionātos, aktivitātes notika ārtelpās, un tajās varēja piedalīties seniori, kuriem ir iespēja pārvietoties.

Lielākais pārsteigums bija Mārsnēnu pansionāts, kur aktivitātēs piedalījās ap 30 kustīgu senioru un gan nodarbību vadītājiem, gan brīvprātīgajiem bija ko noskrieties, jo uz aktivitātēm bija jāierodas tikai 5 brīvprātīgajiem un 2 nodarbību vadītājiem.

Par šīs reizes galveno aktivitāti tika izvēlēta galda spēle “Bingo”. Jauniešu uzdevums bija palīdzēt apgūt tās noteikumus un veiksmīgi novadīt spēles gaitu. Protams bija arī Galvenā balva – tās ieguvējam tika dažādi našķi, tomēr arī pārējie nepalika bešā. Saldumi, kas lieliski garšos kopā ar tēju vai kafiju, tika visiem dalībniekiem.

Aktivitātes pamatmērķis ir uzlabot pensionāru veselību un labsajūtu, paplašināt redzesloku, jo ikdiena diemžēl paiet lielā rutīnā. Tāpēc jauniešu klātesamība priecē seniorus

Šajās nodarbībās ieguvēji ir visi. Jaunieši ar prieku stāsta, kas interesē viņus, bet seniori sniedz savus viedos padomus par dzīvi un attiecību veidošanu. Dažiem senioriem un jauniešiem šī bija pirmā, tāda veida, komunikācijas pieredze. Tāpēc sākumā darbošanās un iesaiste bija nedaudz atturīga, bet spēle un sarunas ātri aizrāva tās dalībniekus un pasākums uzņēma apgriezienus. Tā ir smalka paaudžu mijiedarbība, kurā ieguvēji ir visi, tāpēc šis noteikti nav pēdējais pasākums.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/1416 views0 comments

コメント


bottom of page