top of page

“Pilsoniskās sabiedrības aktivitāte senioriem Vidzemē.”

Ar prieku paziņojam, ka ir notikušas trīs “Pilsoniskās sabiedrības aktivitātes senioriem Vidzemē.” Valmieras novada pansionātā Rīgas ielā 55 un Kauguru ielā 3 un, un sociālās aprūpes centrā “Mārsnēni”, Mārsnēnos šī gada 23. septembrī, sadarbojoties ar bezpeļņas organizāciju “Maigais suns”

Aktivitātēs trīs dažādos pansionātos piedalījās Dari Vari pārstāve Maija Ozoliņa un 3 brīvprātīgie jaunieši, kuri palīdzēja aktivitāšu organizēšanā un “Maigais suns” pārstāvjiem, kā arī sniedza atbalstu senioriem. Divas Pireneju kalnu suņu meitenes Aurora un Pepija.

Aktivitātēs varēja piedalīties tikai ierobežots jauniešu brīvprātīgo skait.s kas bija lūgums no pansionātu vadības, Covid 19 ierobežojumu dēļ. Tāpēc tika uzrunāti 3 jaunieši, kuriem mājās pašiem ir suņi, un kuri prot ar četrkājainajiem draugiem darboties.

Dažādu Covid 19 ierobežojumu dēļ aktivitātes noritēja tā, lai radītu pēc iespējas mazāku inficēšanās risku starp pansionātu iemītniekiem. Vienā no pansionātiem jauniešiem bija jālieto maskas, atrodoties telpās, un rūpīgi jādezinficē rokas, citos pansionātos, aktivitātes notika ārtelpās, un sunīši ciemojās gan pagalmā, kur bija sapulcējušies kustīgie seniori, gan iekštelpās istabiņās pie guļošajiem senioriem.

Nodarbības laikā jaunieši pavadīja laiku kopā ar senioriem, palīdzot tiem pārvietoties, parunājoties. Protams, visu centrā bija kanisterapijas sunīši, kas palīdzēja atraisīt sarunas starp klientiem un jauniešiem. Ļoti lielu sajūsmu izraisīja suņu izmēri, un tas ka abām suņu dāmām ļoti patika pievērstā uzmanība.

Brīnišķīgie kanisterapijas eksperti – sunīši, kopā ar mūsu brīvprātīgajiem, devās arī pie pansionāta gulošajiem iemītniekiem. Arī šoreiz seniorus cienājām ar iepriekš sagādātiem saldumiem.

Šis ir veids, kā cenšamies jauniešos attīstīt empātiju un tas tiešām darbojas, jo pēc nodarbības jaunieši atzina, ka noteikti vēlas piedalīties arī citās pilsoniskajās aktivitātēs, kas notiks pansionātā.

Valmieras novada pansionātā “Valmiera” Rīgas ielā 55 aktivitātē iesaistījās 58 klienti, Kauguru ielā 3,47 klienti, un sociālās aprūpes centrā “Mārsnēni” 62 klienti.

Diena izvērtās ļoti gara. Visi dalībnieki, dodoties mājās pēc nodarbībām, jutās ļoti gandarīti, bet arī saguruši!

Jāsaka liels paldies Vidzemes brīvprātīgajiem, kuri atrada laiku, lai ierastos uz nodarbībām saspringtajā skolas laikā, un paldies par atbalstu vecākiem, kuri redz pievienoto vērtību brīvprātīgajam darbam un ļauj iegūt zināšanas arī ārpus skolas!

Aktivitātes pamatmērķis ir uzlabot pensionāru veselību un labsajūtu, paplašināt redzesloku, jo ikdiena diemžēl paiet lielā rutīnā. Tāpēc jauniešu klātesamība un dažādas aktivitātes priecē seniorus.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekts “Darām kopā”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/16/14
13 views0 comments

Comments


bottom of page