top of page

Valsts programmas projekta VP2022/4-12 Aktivitāte Nr.2 -Senjoru apmaklējums

Updated: Oct 26, 2023

Jauniešiem/brīvprātīgajiem bija iespēja projekta "Es tev, tu man!" ietvaros veikt brīvprātīgo darbu ar senjoriem, kas atrodas pansionātos (zinātniski - sociālās aprūpes centri).

Projektā vidēji piedalījās 19 jaunieši. Bija jaunieši, kas devās uz pansionātiem tikties ar senjoriem katru reizi, bija jaunieši, kuri devās tikai vienu reizi. Un tas ir saprotams, jo veikt brīvprātīgo darbu šajos centros ir emocionāli. Tāpēc, man kā projekta vadītājma ir liels prieks un lepnums, ka atrodas jaunieši, kas ir gatvi padomāt ne tikai par sevi un savām vajadzībām, bet arī par otra cilvēka vajadzībām.

Katrs brauciens tika plānots, jaunieši aktīvi pārrunāja, kas senjoriem varētu būt interesanti un patīkami.

Tika gatavotas dažādas viktorīnas, minētas mīklas, vadītas sporta aktivitātes, iegādāts cienasts, arī gatavots cienasts. Jauniešiem bija svarīgi, ka cienats ir ne tikai pirkti saldumi, bet arī pašu gatavots, kā piemāram jaunieši cepa pīrādziņus, gatavoja maizītes, kad devāmies pavadīt laiku ar senjoriem ilgāk nekā parasti, jo pēc laba veikta darba ir jāatjauno enerģija. Protams, ne viena reize neiztika arī ar neformālām sarunām, kur gan jaunieši, gan senjori dalījās savās ikdienas gaitās. Bija kad senjori vēlējās kādu palīdzību. Bija senjori, kas vēlējas nofotografēties, lai būtu kāda jauna, svaiga bildīte.

Vienmēr bija jāatceras, ka ir savi noteikumi, kas ir jāievēro, jo arī vēl hjoprojām nekur nebija pazudis Covid, bija situācijas, kad devāmies ciemos, bet netikām telpās jo karantīnas dēļ bija slēgts, tad jaunieši mācījās ieziet no situācijas un improvizēt viktorīnu ārā. Tāpēc vienmēr jau laicīgi bija plānots B plāns, līdzi tika printēti teksti, lai var darboties ar tiem senjoriem, kam tika atļauts atrasties ārā teritorijas parkā.

Šī bija lieliska iespēja jauniešiem uzzināt un iemācīties, kas ir brīvprātīgais darbs.

Paldies Jums jaunieši par jūsu enerģiju, vēlmi un labestību. Senjori par Jums sniedza tikai labus vārdus un atceramies, ka ne tikai projektu ietvaros varam apciemot un sagādāt prieku līdzcilvēkiem.


Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros20 views0 comments

Comments


bottom of page